Prijzen en nominaties

Marlies Rohmer Architects & Urbanists
lijst van alle prijzen en nominaties: Download
(laatst gewijzigd: 10/2018) 

2018 Nominatie Reynaers Projectprijs 2018 (KJC Heliomare)
2018 Nominatie Architectenweb Awards: Zorggebouw van het jaar (KJC Heliomare)
2017 Nominatie Fritz Höger Award 2017 (Sportcomplex Violenstraat, Groningen)
2016 Nominatie Aga Khan Award Architecture (Fusion)
2015 Winnaar Groninger Architectuur Prijs (Sportcomplex Violenstraat, Groningen)
2015 Nominatie (top 3) Rietveldprijs 2015 (Kop van Lombok, Utrecht)
2015 Nominatie Amsterdamse Architectuur Prijs 2015 (Energieneutrale Brede School Houthaven)
2014 Nominatie Fritz Höger Award – Backstein Award – 2014, Categorie woningbouw (de Intense Stad; Bloemhof, Groningen)
2014 Nominatie Amsterdamse Architectuur Prijs 2014 (Brede School Het Meervoud)
2013 Nominatie Architect van het Jaar 2013, categorie Small
2013 Nominatie Scholenbouwprijs 2013, categorie: Primair Onderwijs (Open Wijkschool ‘De Combinatie’, Vlissingen)
2013 Eervolle vermelding AR HOUSE Award 2013 (Waterwoningen, IJburg)
2013 Eervolle vermelding prijsvraag Studentenhuisvesting Aachen DE
2012 Winnaar FIABCI Award 2012, categorie Residential Lowrise (Waterwoningen, IJburg)
2012 Winnaar Dutch Design Award 2012, categorie Ruimtelijk – Beste exterieur (Waterwoningen, IJburg)
2012 Nominatie Reynaers projectprijs 2012 (MFA ‘Panorama’, Veenendaal)
2012 Nominatie Green Building Award 2012 (De Intense Stad; Bloemhof, Groningen)
2012 Nominatie Houtarchitectuurprijs 2012, categorie utiliteitsbouw (MFA ‘Panorama’, Veenendaal)
2012 Nominatie BNA Gebouw van het Jaar 2012, Regio Delta (Open Wijkschool ‘De combinatie’, Vlissingen)
2012 Nominatie BNA Gebouw van het Jaar 2012, Regio Oost (MFA ‘Panorama’, Veenendaal)
2012
Nominatie AIT-Award 2012 (Moskeeverzamelgebouw Fusion, Amsterdam), categorie ‘Sacred Buildings’.
2012 Nominatie Brick Award 2012 (De Intense Stad; Bloemhof, Groningen)
2011 Nominatie Reynaers projectprijs 2011 (De Intense Stad; Bloemhof, Groningen)
2011 Winnaar Gouden Baksteen, Vakjuryprijs voor het beste gebouw van Groningen 2011. (De Intense Stad; Bloemhof, Groningen)
2011 Winnaar BNA Gebouw van het Jaar 2011 Regio Noord (De Intense Stad; Bloemhof, Groningen)
2011 Nominatie Gouden A.A.P. 2011 (Waterwoningen IJburg, Amsterdam)
2011 Nominatie NEPROM-prijs 2011 (Waterwoningen IJburg, Amsterdam)
2010 Winnaar Zuiderkerkprijs 2010 (Woon- en werkfabriek Ruimzicht, Amsterdam)
2010 Nominatie VKG Architectuurprijs 2010 (Waterwoningen IJburg, Amsterdam)
2010 Nominatie VKG Publieksprijs 2010 (Waterwoningen IJburg, Amsterdam)
2010 Nominatie Gouden A.A.P. 2010 (Woon- en werkfabriek Ruimzicht, Amsterdam)
2010 Nominatie Gevel NBD Architectuurprijs 2010 (Moskeeverzamelgebouw Fusion, Amsterdam)
2010 Nominatie Daas Baksteen Architectuurprijs 2010, (Dobbelmanterrein, Nijmegen)
2009 Winnaar Gouden Piramide 2009 (Masterplan Dobbelmanterrein, Nijmegen)
2009 Nominatie Betonprijs 2009 (Smarties, studentenhuisvesting Uithof, Utrecht)
2009 Winnaar Architectuurprijs Nijmegen 2009 (Dobbelmanterrein, Nijmegen)
2009 Winnaar Scholenbouwprijs 2008, thema: Het Duurzame Schoolgebouw, categorie: Primair Onderwijs (Brede School De Matrix, Hardenberg)
2009 Winnaar Building Business Golden Green Award (Brede School de Matrix, Hardenberg). Categorie: Duurzame Commercieel Vastgoed(her)ontwikkeling
2009 Nominatie Rietveldprijs 2009 (Smarties, studentenhuisvesting Uithof te Utrecht)
2009 Nominatie Building Business Golden Green Award (Dobbelmanterrein, Nijmegen)
2009 Nominatie Gouden Piramide (Dobbelmanterrein, Nijmegen)
2009 Nominatie Nepromprijs (Dobbelmanterrein, Nijmegen)
2009 Nominatie BNA gebouw 2009 regio Oost (Dobbelmanterrein, Nijmegen)
2009 Nominatie Gouden A.A.P. (Amsterdamse Architectuurprijs). Fusion, Amsterdam
2008 Amsterdamprijs voor de Kunsten 2008, Amsterdams Fonds voor de Kunst
2008
Winnaar Architect van het Jaar 2008, categorie middelgrote bureaus
2008 Nominatie BNA Gebouw 2008 Regio Oost (Brede School De Matrix, Hardenberg)
2008 Nominatie Gouden A.A.P. (Amsterdamse Architectuurprijs), (Noordkop Spaarndammerdijk, Amsterdam)
2008 Winnaar Zuiderkerkprijs 2007 (Noordkop Spaarndammerdijk, Amsterdam)
2007 Nominatie Scholenbouwprijs 2006 (Brede school Het Spectrum, Den Haag)
2007 Nominatie De Nieuwe Stad Prijs 2005 (Transvaalbuurt, Den Haag)
2005 Eervolle vermelding Masterplan Dobbelmanterrein Nijmegen, Commissie Beeldkwaliteit, Gemeente Nijmegen
2003 Winnaar Internationale Scholenprijs, ‘Buenos Aires International Forum of Educational Architecture’ te Buenos Aires (Basisschool De Vijver, Wateringseveld, Den Haag)
2003
Nominatie Kinderarchitectuurprijs 2003 (Basisschool De Vijver, Wateringseveld, Den Haag)
2003 Winnaar Scholenbouwprijs basisonderwijs 2002 (Basisschool De Vijver, Wateringseveld, Den Haag)
2001 Nominatie, open prijsvraag, Polderweggebied Amsterdam
1992 Competitie ontwerpen moderne grachtenhuizen Java-eiland, “tien jonge helden”

Prijsuitreiking, Groninger Architectuur Prijs, Groningen 

Dutch Design Award 2012, Waterwoningen, IJburg  

Gouden Baksteen 2011, Bloemsingel, Groningen  

Zuiderkerkprijs 2010, Buurtfabriek Ruimzicht 

Uitreiking Amsterdamprijs voor de Kunsten 2008  

Scholenbouwprijs 2008, Brede School de Matrix 

 
 

Copyright Marlies Rohmer Architects & Urbanists